Zamdan feragat etmeye davet

AK Parti MKYK üyesi Tayyar, sosyal medya adresinden "Özellikle sözüm muhalif vekillere" diyerek “Madem zor dönemden geçiyoruz, iktidarla el ele verin, 2022 zammından feragat edin” çağrısında bulundu.
Zamdan feragat etmeye davet

AK Parti'nin sivri ismi Şamil Tayyar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maaşına yapılan yüzde 14.4'lük zammı eleştiren muhalefet milletvekillerine bir çağrıda bulundu. "Madem zor dönemden geçiyoruz" diyen Tayyar, vekilleri yüzde 30.5'lik zamdan feragat etmeye davet etti.

Son dönemde sosyal medyadan hem partisine hem de muhalefete yaptığı eleştirilerle gündem olan AK Parti MKYK Üyesi Şamil Tayyar'dan dikkat çeken bir paylaşım daha geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maaşına yapılan yüzde 14.4'lük zamma itiraz eden muhalefet milletvekillerini hedef alan Tayyar, bir çağrıda bulundu.

"2022 ZAMMINDAN FERAGAT EDİN"

Milletvekili maaşlarına yüzde %30.5 zam yapılacağını belirten Tayyar, "Madem zor dönemden geçiyoruz, iktidarla el ele verin, 2022 zammından feragat edin. Ne dersiniz?" ifadelerini kullandı. AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi Şamil Tayyar, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla muhalefete bir çağrıda bulundu. Tayyar, yaptığı paylaşımda "Özellikle sözüm muhalif vekillere. Cumhurbaşkanı maaşına 2022 için toplam yüzde 14.4 zam yapıldığında kıyamet kopardınız. Şimdi maaşlarınıza sadece ilk 6 ay için yüzde 30.5 zam yapılacak. Madem zor dönemden geçiyoruz, iktidarla el ele verin, 2022 zammından feragat edin. Ne dersiniz. Maaşı en yüksek memur maaşına endeksli olduğu için ilk 6 ay %30.5 zam alacak kimi aktif vekillerin, maaşı Cumhurbaşkanı maaşına endeksli olduğu için yılda bir kez %14.4 zam alacak emekli vekilleri tartışmaya açması şaka gibi. Gelin hepsini sıfırlayalım. Var mısınız? " dedi.

 


Mehmet Torun
10.01.2022


Yorum yap

Diğer Haberler