Zeugma Kültür ve Sanat Derneği TSM Korosu sezonu Gala Gecesi ile açtı

Gaziantep Zeugma Kültür ve Sanat Derneği Türk Sanat Müziği Korosu yeni sezonu düzenlenen Gala Gecesi ile açarak Şef Gökhan Gündüz yönetiminde çalışmalarına başladı.
Zeugma Kültür ve Sanat Derneği TSM Korosu sezonu Gala Gecesi ile açtı

Büyükşehir Belediyesi Çetin Emeç Salonu’nda düzenlenen Gala Gecesi’ne Kent Konseyi Başkanı Samet Bayrak, MHP Eski Milletvekili Mehmet Ay, Dernek yöneticileri ve koro üyeleri katıldı. Galanın açılış konuşmasını yapan Gaziantep Zeugma Kültür ve Sanat Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mete Büyükmurat, pandemi sebebiyle 2 yıla yakın bir süredir çalışmalara ve konserlere ara verdiklerini belirterek, “Uzun bir aranın ardından tekrar birlikte olmak ve faaliyetlerimize başlayacak olmanın heyecanı içerisindeyiz. Eminim burada bulunan herkes aynı duygulara sahiptir. Pandemi koşulları nedeniyle koromuz ne yazık ki aktif olarak faaliyetlerini sürdüremedi. Uzun aradan sonra birlikte olmanın heyecanı ve mutluluğunu yaşıyoruz. Gaziantep Zeugma Kültür ve Sanat Derneği olarak Gaziantep’in kültür ve sanat hayatına katkı sunmaya devam edeceğimiz için mutluyuz, gururluyuz. Güzel ve verimli bir dönem olmasını diliyorum” dedi.

 Açılış konuşmasının ardından koro üyeleri sazlar eşliğinde solo performanslarla sahne ve müziğe olan hasretlerini giderirken, misafirlere adeta Türk Sanat Müziği ziyafeti çekildi.


Haber Merkezi
19.10.2021

Yorum yap

Diğer Haberler