AYŞENUR ÇİÇEK

AYŞENUR ÇİÇEK

15 Ağustos 2020 00:27:00

Ben sen de kaldım


Yine bütün gibi seni düşündüm durdum, başka hiçbir şey yapmadım. Açtım ellerimi seni diledim Allah’tan. Sabahımda sen, düşümde, düşlerimde sen, dualarıma kattığım sen. Sahi ne ara düştün yüreğime sen. Eşe dosta anlattığım dilime dolananım hani bir gülüşün var ya baktığımda yüzümde tebessüme sebep olanım. Şiir diye kalemime dökülenim neredesin kim bilir? Ben sen de kaldım bil istedim.
Çıkmaz bir sokakta ışığı sönmüş sokak lambasının altında çömelmiş oturuyorum şimdi. Gecenin ayazı ne kadar üşütse de bedenimi umursamıyorum. Yağan yağmura aldırmıyorum bile. Gökyüzü eşlik ediyor bu gece gözlerime. Rüzgar tokat gibi çarpıyor yüzüme, eyvallah diyorum. Her şeye eyvallah herkese eyvallah.
Canım acıyor özlemler çoğaldıkça ağır geliyor yükü omuzlarıma. Özledim çıkıp gelsen sımsıkı sarılsam sana. Gönlümdeki hüznü gözümdeki yaşı dindirsen. Özlemim ne olurdu şimdi çıkıp gelsen. Zaman geçmiyor, mevsim hep kış sen yokken, hep gece gündüzden bir haber bu gözler. Şimdi çıkıp gelsen.
Gece inmiş kararmış tüm şehir. Çekilmiş insanlar ahhh bu saatler ne kadar da sessiz, ay da vurmasa zifiri karanlık bu deli deniz. Üzerinde oturduğum kaya kadar yosun bağlamış yüreğim. Kim bilir ondandır hep sana gelişlerim.
 Ağlayabilir miyim omzunda hıçkıra hıçkıra sormayacaksanız sebebini. Canım acıyor dilimin anlatmaya yetmeyeceği kadar çok. Yaslayabilir miyim başımı göğsünüze okşar mısınız saçlarımı, bu kalbin yarası çok. Sarılır mısınız sımsıkı hiç bırakmayacak gibi bedenime bul yalnızlık bu bedende çok.

Yorum yap

Yazarın Diğer Yazıları