Muhammed Özdemir

Muhammed Özdemir

1 Aralık 2018 00:05:00

GAZİANTEPSPOR

Futbol.. Dünya üzerindeki bütün insanları aynı çatı altında birleştiren istisnasız tek güç ! Ne tarih, ne bilim, ne siyaset ne de başka bir şey.. Bir dünya kupası finalini ( yaklaşık ) dünyadaki her iki insandan birisi takip ediyorsa, insanlar bardaktan boşalırcasına yağan yağmurlara rağmen doksan dakika aşkla statlarda maç izlemeye devam ediyorsa hiçbir güç futboldan öte değil demektir.

Gelgelim bu yegane güç, tüm dünyada etkinliğini gösterirken bir tek şehrimizi es geçmiş ! Koskoca Gaziantep’i birleştirememiş.. Ve en kötüsü de bu acı tabloyu, biz Gaziantepliler, bir pandomim gösterisi izler gibi izliyoruz.. Yazık.

Türkiye’de spor, siyaset demektir. Gaziantepspor’da bu siyasetin son kurbanlarından.. Üstelik bu kurbanın kesilip kesilmeyeceğine karar veren ülke değil şehir yöneticileri ! Şehir zaten oligarşi ile yönetiliyor, o bir gerçek. Fakat bu oligarşinin üyeleri neden kendini ulusal arenada temsil eden bir takımın yok olmasını ister ? Anlayamadığımız nokta bu.

Gaziantepspor’a yatırım yapan, maddi manevi destek veren şehrin büyükleri, belediye başkanı, valisi.. Sorun Gaziantepspor değil, sorun Gaziantep. Farkında mısınız; 3 milyonluk şehrin süper ligde temsilcisi yok. Süper ligde temsilcisi olmadığı gibi profesyonel liglerde mücadele eden iki takımından birisini görmezden geliyorsunuz.. 3 milyonluk gelişmiş bir şehrin, siyasetin spora denk olduğu bir ülkede profesyonel liglerde tek temsilcisi olmaz, olamaz ! Yarın bir gün ikinci bir takımın eksikliği hissedilirse ( ki hissedilecek ) tekrar birinci lige, süperlige gelmek için ne kadar para harcarsınız ? Ne kadar zaman harcarsınız ? Ne kadar zorlanırsınız..? Tüm bunları düşünmeden Gaziantepspor’a yüz çevirmek şehre ihanet etmektir !

Şehri yönetenlerin, bu soruları kendilerine tekrar sorması ve olaylar çığrından çıkmadan, iş işten geçmeden önce müdahale etmesi dileğiyle..

Yorum yap

Yazarın Diğer Yazıları