Eyup Özkan

Eyup Özkan

22 Haziran 2021 15:02:00

‘Uygun’ gerçekler

Şimdi durup dururken nerden icap etti bunu yazmak diyeceksiniz geçen hafta Bülent hocanın yaptığı Gaziantepspor açıklamasına hitaben ve ortalıkta yanlış yalan sözler nedeniyle bende olayın canlı şahidi olarak kısaca gerçeklerin bilinmesi için gerekenleri yazayım dedim...

Gaziantepspor diyince yüreğimizin acısı içimizi dağlıyor, bir kulüp kısa sürede nasıl yok olma noktasına geldi hala şaşkınım desem yeridir..

Neyse nedir gerçek olan ve herkesin doğrusunu bilmesi gereken konu..

Teknik Direktör Bülent Uygun'dan bahsedeceğim Sivasspor'da yakaladığı olağan üstü başarının ardından talihsizlikler peşini bırakmadı..

Asıl konumuz bu değil tabii ki... Kamuoyunda özellikle Gaziantep'te Gaziantepspor'u Bülent Uygun düşürdü dedikoduları sıkça yapılıyor ve söz konusu olunca da hep aynı sözleri duyuyoruz.. 

'Bülent Uygun Gaziantepspor'u düşürdü' 

Neye göre böyle söyleniyor, takımın başında olması nedeniyle mi, yoksa kabahatlı Bülent Uygun mu maksadıyla söylüyorsunuz!

Bülent Uygun, iki kez geldi ikisinde de Gaziantepspor'un kurtuluşu için önemli fedarlıklar yaptı.. 
İlk geldiğinde kurtardı, çok güzel yerde bıraktı...

Ya ikinci gelişi... 

Kimse kusura bakmasın Bülent Uygun kendini areşe attı...

Sezonun ilk yarısında 11 puan toplamış herkesin artık düştü dediği takıma gelerek adeta teknik adamlık kariyerini tehlikeye attı.. Ateşle oynadı..

Bunu neden yaptı, Gaziantep'i ve Gaziantepspor'u sevdiği için...

Peki ne yaptı... Herkesin 11 puanla düştü dediği Gaziantepspor'u  ayağa kaldırdı.. Kayseri ve Osmanlı galibiyetiyle takımı kurtarıyordu ki verilen sözler tutulmayınca ve paralar ödenmeyince özellikle yabancı futbolcular mücadeleyi bıraktı.. Üstüne Polonyalı oyuncunun şok intiharı her şeyin tuzu biberi oldu.. 

Ve Uygun şehir ile takımı bütünleştirmek için verdiği mücadeleyi az çok hepiniz biliyorsunuz... 

Personel aylarca maaş alamazken kulüpte huzuru sağlamaya çalıştı... 

Ve o Bülent Uygun 3 milyon parasını bıraktı gitti..

Yani sözün kısası Gaziantepspor'u Bülent Uygun düşürdü demek yerine ona teşekkür borçluyuz elinden geleni fazlasıyla yaptı ama imkanlar el vermedi... 

Şunu da bir not geçeyim Bülent Uygun ne zaman sorunsuz, iyi bir kadroya sahip kulübün başına geçtiğinde başarılı olacağına yine Sivas'taki gibi şampiyonluk yarışı vereceği sözünün altına imza atarım.... 

Yazarın Diğer Yazıları