Eyup Özkan

Eyup Özkan

14 Eylül 2020 19:03:00

Varlık içinde sıkıntı çekmek!!!

Dünya genelinde yaşadığımız Covid-19 koronavirüs salgını altında 2020-2021 sezonuna geçtiğimiz Cumartesi akşamı merhaba dedik.

Bir takım düşünün sıfırdan kurulmuş, ismini değiştirmiş büyük özveriyle, bir mücadele ortaya konularak Süper Lige çıkarılmış..

Ve Adil Başkan 'ben görevimi yaptım' diyerek gururla şampiyon takımı teslim etti..

Görevi devralan Mehmet Büyükekşi, daha ilk günden 'ben kısa süreli geldim' açıklamasıyla niyetini belli etmişti ama neden israrla böyle bir şey yapıldı hala anlayabilmiş değilim..

Çünkü başkanlık yapmaya niyetinin olmadığı daha ilk günden belliydi.

Ve bir sezon boyunca kulüpten bir hayli uzak kaldı... Çünkü işi, ailesi ve her şeyi İstanbul'da...

Haliyle sezon bittiğinde bayrağı devredecekti ama yine minnet, rica ile göreve devam ettirildi ama yanlış bir strateji uygulandı. Sezon bittiğinde kongre yapılsaydı, bugün yaşananların hiç birisi olmayacaktı.

 

BAŞKANIN FUTBOLCULARLA PRİM KAVGASI YAPMASI DOĞRU DEĞİL

 

Bir kere bir kulüp başkanının, futbolcusuyla prim muhabbeti yapması yanlış strateji ve hataydı.

Bu prim olayı ise futbolcuların forma satışından dolayı primlerinin kesilmesine izin vermemesi... Bunun üzerine bir kin güdermiş gibi 'siz öyle yaparsanız bende böyle yaparım' der gibi primde indirime gidilmesi filan... Bunlar bence acemice davranış.

Futbolcuyla böyle prim kavgasına girersen, kusura bakma sen kaybedersin.. Özellikle yabancı futbolcu prim için oynar ve bunu sahada mücadelesiyle gösterir. Umarım Galatasaray maçında bu mesajı almışsınızdır...

 

BENCE ACİLEN KONGRE YAPILMALI

 

Gelelim tekrar başkan Büyükekşi'nin durumuna... Burada son noktayı koymak istiyorum.. Bizim kimseye akıl vermek filan haddimize düşmez. Sadece geçmişin verdiği tecrübeye dayanarak nacizede fikrimi paylaşmak istiyorum.

Bir kere artık kulübe huzursuzluk girdi, bunu toparlamak biraz zor. Başkanın niyeti belli israrla söylüyor ve başkanlık yapmak istemiyor..

Benim şahsi fikrim devre arasını beklemeden kongre kararı alıp 15 gün içinde kongreye giderek yeni bir başkanın belirlenmesi...

Aldığım bir diğer bilgiye göre ise zaten bu başkanın bırakmak isteyip bırakma denilerek uzatmalarının nedeni ise yeni başkanın kim olacağı konusunda karar verilememesi olduğu iddia ediliyor...

Eğer öyle bir düşünce varsa entresan!

Gerek mevcut yönetimde, gerekse bu şehirde bu başkanlığı yapabilecek çok yürekli ve başarılı insanlar var.

Vakit kaybetmeden, takım içinde daha da kaosa büyümeden yeni bir kongre kararı alınarak başkan belli olsun. Takım önünü görsün...

Sonra ah'lar ve vah'lar işe yaramıyor...

Yorum yap

Yazarın Diğer Yazıları